Pollin to w końcu kula, czy płaszczyzna?

Istniało wiele teorii o kształcie naszej planety. Ja spróbuję przybliżyć wam swoją teorię dernwinizmu, przy okazji obalając inne.

Ziemia jest płaska

Teoria ta jest głupia, gdyż gdyby Pollin był płaski to widzielibyśmy najwyższy budynek świata i nie istniałby horyzont, czego skutkiem byłby fakt, że np. na morzu widzielibyśmy każdą wyspę. Spójrzcie dookoła. Ja jakoś tego drapacza chmur nie widzę. Przy okazji, gdyby ta teoria była prawdziwa nie występowałby cykl lunarny naszych dwóch księżyców ani pory roku, a wszyscy wiemy że występują.

Ziemia jest podtrzymywana przez żółwia

„Żółw wszystkich nas trzyma przy życiu” – Wypowiedz Ludu Pleców Żółwia

Teoria ta nie jest uznawana teraz za oficjalną, ale kilkaset lat temu tak, choć po dziś dzień na terenie Królestwa istnieje Lud Pleców Żółwia – najdziwniejsza organizacja z jaką się spotkałem. Uznają oni, że Pollin nie tylko jest płaski, ale na dodatek ta płaszczyzna znajduje się na plecach Wielkiego Żółwia. Teoria ta jest również głupotą, gdyż gdyby Pollin znajdował by się na plecach żółwia wędrującego przez Mikroświat nie widzielibyśmy tych samych gwiazd prawie każdego dnia wieczorem, które jednak widzimy. Jest to wystarczający dowód podważający i przeczący tej teorii.

Ziemia jest kulą

„Widzisz te punkty na niebie, pomyśl że wszystkie mogą być takimi gwiazdami jak nasze Słońce, albo już obumarły i dolatuje do nas tylko ich światło” – optymistyczna wizja Mikroświata w wykonaniu Edwarda von Derna.

Teoria ta jest najbardziej prawdopodobna ze względu występowania pór roku, które są zależne od odległości Pollina do Słońca, cykli lunarnych oraz samego istnienia naszych naturalnych satelitów: Kosmicznego i Fistaszka. Księżyce te powodują nacisk grawitacyjny na Pollina, powodując tym podniesienie się poziomu morza oraz wysokich fal np. tsunami. Teorię tę udowadnia również fakt istnienia horyzontu na morzu oraz sam cykl dnia i nocy, który każdy z nas codziennie odczuwa.

A co wy czytelnicy myślicie o tych teoriach? W którą wierzycie? Czy są one prawdopodobne?

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*